Konsensus Kimdir?

Konsensus Güvenilir Kurum

Türkiye’nin araştırma sektöründetecrübe, dinamizm ve enerjibirlikteliğinin eksikliğini gören genç ve dinamik fakat tecrübeli bir araştırma ekibi güçlerini birleştirip yepyeni aynı zamanda çok tanıdık bir araştırma şirketinin pazardaki yerini alması için el ele verdiler ve Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketinin temellerini 2001 yılının Haziran ayında attılar ve kısa sürede Türkiye’nin en güvenilir Araştırma Kurumunun çalışanları oldular.

Neden Konsensus?

Bilindiği gibi kökeni latinceye dayanan “Konsensüs’ün” sözlüklerde oy birliği ve ortak karar olarak tanımlanır. Demokrasilerin vazgeçilmez aktörlerinden olan kamuoyu ve pazarlama araştırma projeleri kaynak kişilerin “oybirliği”, “ortak karara vardığı” sonuçlar üzerinden yorumlanır. Araştırmanın gücüne inanmış bir araştırmacı topluluğunun, kurum kimliği olarak “Konsensus’u” seçmesindeki en önemli çıkış noktalarından biri budur.

 

Konsensus’un Misyonu Nedir?

Konsensus, çağdaş akımların ve Pazar dinamiklerinin zaman içerisindeki değişiminin;

  • öngörülmesi,
  • incelenmesi,
  • izlenmesi,
  • yorumlanması

için araştırmayı kullanmayı çağdaşlığın en önemli boyutu oluşturan ?değişmeyen tek şey değişim? felsefesinden yola çıkarak kendisine misyon edinmiştir. Bu misyon doğrultusunda ?Konsensus?un ana hedefi kısa, orta ve uzun vadede kamuoyu ve pazarlama araştırma müşterilerinin ?oybirliği? ile güvenilir bilgi edinme kaynağı olarak ilk tercihi haline gelmektir.

 

Konsensus’un Kurum Yapısı Nasıldır?

Konsensus bünyesinde çalışmalarını sürdüren ekip araştırma sektörünün en önde gelen ve güvenilir araştırmacılarındanoluşmaktadır. Araştırmalarında, bilimin ve araştırmacılığın bütün etik kurallarına uymaya özen gösteren dinamik, enerjik, genç fakat deneyimli araştırmacılardan oluşan bu araştırma ekibi Türkiye?de ve uluslararası alanda gerçekleştirilen önemli projelerde yer almış ve bu projeleri başarıyla sonuçlandırmıştır.